SPECWOOD

O nas

Firma

Specwood

Spec-Wood jest rodzinną firmą wywodzącą się z Sędziszowa Małopolskiego z okolic Rzeszowa. Aktualnie nasza nowa siedziba znajduje się w Kozodrzy, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zajmujemy się przerobem drewna bukowego, w które bogaty jest nasz region. Jest to surowiec dobrej klasy pozwalający na tworzenie półfabrykatów wysokiej jakości. Zaopatrujemy fabryki mebli, zakłady przetwórstwa drzewnego, stolarnie oraz odbiorców indywidualnych.

Podstawowym produktem Spec-Wood są kantówki suszone próżniowo a także gotowe komponenty meblowe i elementy mebli.

Wprowadzenie innowacji produktowej EcoWood® w połączeniu z autorską technologią próżniowego suszenia drewna gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów.

Spec-Wood producent galanterii drzewnej z długoletnią historią

Spec-Wood to producent galanterii drzewnej z siedzibą w Kozodrzy. To właśnie tutaj, w okolicach Rzeszowa, na terenach bogatych w drzewa bukowe powstał zakład specjalizujący się w produkcji elementów i komponentów meblowych. Spec- Wood zaopatruje fabryki mebli, zakłady przetwórstwa drzewnego, stolarnie oraz odbiorców indywidualnych. 

Co nas wyróżnia

30 lat na rynku

Od 30 lat zajmujemy się przerobem drewna bukowego. Do naszego sukcesu przyczyniło się stałe dążenie do podnoszenia jakości usług. Naturalną koleją rzeczy w naszym rozwoju było stworzenie nowoczesnego parku maszyn. Zależy nam na zaufaniu klientów, dlatego służymy radą i dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem.

Produkcja od zera

Od znalezienia surowca, poprzez stworzenie projektu po uzyskanie przez produkt jego ostatecznego i pożądanego przez klienta kształtu.

Dogodna lokalizacja naszej firmy, czyli otoczenie lasami oraz własny transport umożliwiający przewóz surowca z państwowych leśnictw, umożliwiają nam tworzenie produktów od zera. Własne surowiec, dowóz oraz hala produkcyjna (park maszyn) dają nam możliwość zaprojektowania i kompletnego stworzenia półfabrykatów (graniaki bukowe, kantówki bukowe, nogi bukowe, elementy meblowe, komponenty meblowe, fryzy bukowe, stelaże foteli, stelaże krzesłowe, tarcica).

Dlaczego buk?

Nie chodzi tylko o to, że drewno bukowe jest piękne (jego ciepła barwa i jednolity koloryt sprawiają, że jest zarówno minimalistyczne jak i estetyczne), ale i o jego szerokie możliwości zastosowania oraz łatwość obróbki. Buczyzna jest podatna na skrawanie i łuszczenie, jednocześnie łatwo się barwi, lakieruje i poleruje.

Szybka dostawa

W Spec-Wood nie marnuje się czasu. Region obfitujący w surowiec, własny transport, park maszyn i wykwalifikowana kadra sprawiają, że nasze zamówienia trafiają do klientów w określonych przez nich terminie.

Masz pytanie? Zadzwoń!

info@spec-wood.pl tel.: 17 77 07 010

eu